Celodenní pěší výlet: Žleby - Lichnice

  • Fyzická náročnost: Náročné
  • Časová náročnost: do 300 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Fyzicky a časově náročnější trasa pro milovníky historie a přírody odhalí, proč si krajinu Železných hor oblíbili mistři české krajiny malíři Antonín Chittussi či Antonín Slavíček. Po prohlídce Žlebského zámku stačí sejít do parku, a pak vyrazit po červené….

Fyzicky zdatnější nátury, které rády obdivují krásy nejenom historické, ale i přírodní, mohou zdolat dvanáct kilometrů dlouhou trasu ze žlebského zámku až ke zřícenině hradu Lichnice, jež se nachází v přilehlé blízkosti města Třemošnice. Vzdálenost mezi těmito turisticky atraktivními cíli, již v dobách středověku spojené se jménem stejného majitele - mocného rodu Lichtenburků, lze absolvovat za cca 4 hodinky chůze. Částečně kopíruje malebné údolí řeky Doubravy a prochází CHKO Železné hory. Cesty této trasy nejsou upravovány.  Žleby a Třemošnici spojuje též železniční trať, proto lze pěší výlet naplánovat i v kombinaci s vlakovou dopravou. Z vlakové zastávky v Třemošnici vede ke zřícenině hradu červená turistická značka.


Tipy na výlet

Ideální celodenní rodinný výlet vznikne spojením prohlídky žlebského zámku s návštěvou obory s bílými jeleny, dravci a dalšími zvířaty. Příjemným zpestřením může být i...

© Autor: Lukáš Zeman

Po stopách knížete Auersperga aneb z monarchie do první republiky.