Informace pro návštěvníky

Přístupnost

Zámek Žleby nemá bezbariérový přístup. Návštěva je možná pouze po předchozí rezervaci a dohodě. Více informací na webové stránce Mapy bez bariér

Pro asistenční psy platí výjimka, mohou i na předzámčí a prohlídkovou trasu zámku. Pes musí být řádně označen, na vodítku a majitel musí předložit identifikační kartu asistenčního psa. Z technických důvodů umožnujeme návštěvu pouze I. prohlídkového okruhu. Rezervace prohlídky předem je povinná.

Zvířata

Přístup zvířat do interiérů památkového objektu a předzámčí je zakázán. Do venkovního areálu (parku) zámku je vstup zvířat dovolen na vodítku s náhubkem. Zákaz uvazování psů bez dozoru v areálu zámku.

Výjimka platí pouze pro asistenční psy, kteří mohou i na předzámčí a prohlídkovou trasu zámku. Pes musí být řádně označen, na vodítku a majitel musí předložit identifikační kartu asistenčního psa. Z technických důvodů umožnujeme návštěvu pouze I. prohlídkového okruhu. Rezervace prohlídky předem je povinná.

Cyklisté

Vstup s koly je do předzámčí zakázán. Odložit si je můžete u stojanu před branou.

Občerstvení

Bistro se základním občerstvením naleznete na předzámčí. Ve Žlebech jsou provozovány dvě restaurace, které nabízí teplá jídla (mimo sezónu doporučujeme ověřit dostupnost). Další naleznete v Čáslavi. Na náměstí ve Žlebech se nachází malý obchod s potravinami.